Produkt dnia
Zawory z dźwignią 4H21008G 1/4" 200
Zawory z dźwignią 4H21008G 1/4" 200

74,05 zł

Cena (EUR): (15,80 €)

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania

Reduktory do gazów technicznych i medycznych

Hydrooczyszczarka SL-28

Hydrooczyszczarka SL-28
Hydrooczyszczarka SL-28

Hydrooczyszczarka SL-28

- Zbiornik 24 l. regulacja ciśnienia pracy w zakresie 0-7 bar,

lanca 10 m z dyszą do hydrooczyszczania 5 mm (oprawa fi 29)

hełm ochronny, filtr oddechowy, osuszacz powietrza 2000 l/min.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

44 311,24 zł

szt.

Reduktor do CO2 medycznego RIDT11b

Reduktor do CO2 medycznego RIDT11b
Reduktor do CO2 medycznego RIDT11b

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

929,54 zł

szt.

Reduktor Harris 601D 30l - Ar/co2

Reduktor Harris 601D 30l - Ar/co2
Reduktor Harris 601D 30l - Ar/co2

Reduktor do technicznego argonu i CO2. Przepływ - do 30 l/min. Ciśnienie na wejściu - do 200 bar.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

217,93 zł

szt.

Dlaczego reduktor do butli gazowej jest ważny?

Reduktor do butli gazowej - a dokładnie reduktor gazu do butli lub jeszcze precyzyjniej reduktor ciśnienia gazu do butli - to bardzo ważny element instalacji gazowej, bez którego sprawne i bezpieczne korzystanie z danego sprzętu nie jest możliwe. Reduktor do butli ma za zadanie obniżyć ciśnienie gazu znajdującego się w butli do optymalnego poziomu, dopasowanego do danej instalacji/sprzętu. Ponadto dobry reduktor do butli gazowej samoistnie utrzymuje ciśnienie na mniej więcej takim poziomie, który został początkowo ustalony. Dzięki temu ciśnienie jest względnie stałe i rozprowadzane równomiernie, nie zależy od zmian w ciśnieniu wlotowym, a sprzęt działa poprawnie i nie ulega uszkodzeniu. Dobry reduktor do butli gazowej to również gwarancja bezpieczeństwa - zapobiega ulatnianiu się gazu z butli.

Czym jest reduktor gazu do butli gazowej?

Od strony technicznej reduktor do butli gazowych jest zaworem służącym do kontrolowania ciśnienia w butli - przede wszystkim obniżania (redukowania), ale niekiedy także zwiększania (podnoszenia). Za sprawą reduktora do butli gazowej zmienia się ciśnienie gazu pobieranego z butli w taki sposób, aby miało wartość zgodną z ciśnieniem roboczym danej instalacji/urządzenia. Warto pamiętać, że reduktor butlowy stanowi niezbędny element każdej instalacji zasilanej gazem z butli.

Reduktory do gazów technicznych: reduktor do butli gazowych i reduktor sieciowy

Reduktory do gazów technicznych to nie tylko omówiony wyżej reduktor ciśnienia do butli gazowej, ale także reduktor sieciowy. Ten drugi - zamiast na butli - montowany jest na rurach instalacji gazowej. Pełni jednak te same funkcje co reduktor gazu do butli.

Jak wybrać dobry reduktor do butli gazowej?

Skoro reduktor ciśnienia gazu do butli to podstawa sprawnego działania instalacji gazowej, długowieczności sprzętu i bezpieczeństwa pracy, powinno Ci zależeć na tym, by wybrać dobry reduktor do butli gazowej - najwyższej jakości. Przede wszystkim powinieneś dobrać reduktor butlowy do instalacji, w której chcesz go zamontować, a także do rodzaju gazu. To bardzo ważne, bo zlekceważenie doboru reduktora do butli gazowej do używanego gazu stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt, a także dla całego otoczenia. U nas znajdziesz m.in. reduktor do butli CO2, reduktor do butli gazowej CO2 medycznego, reduktor do butli z argonem.

Reduktor ciśnienia do butli gazowej - jakość wykonania

Nie mniej ważna jest jakość wykonania. Dokładamy najwyższych starań, by każdy oferowany przez nas reduktor gazu do butli pochodził ze sprawdzonego źródła i spełniał wyśrubowane standardy branżowe. Materiał, budowa i mechanizm sprawiają, że każdy nasz reduktor do butli gazowych doskonale sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach.

Skoro zainteresowały Cię reduktory do gazów technicznych, zobacz także reduktory sprężonego powietrza, zawory pneumatyczne i zawory mechaniczne ręczne/nożne do układów pneumatycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl